Küçük Prens Ankara’da

Küçük Prens Ankara’da

0 1176

3Görsel: www.kucukprenskentparkta.com

Küçük Prens’in 279 farklı dil ve lehçede yazılmış örneğinin bulunduğu sergi, 12 Şubat’a kadar Kentpark Alışveriş Merkezi’nde Ankaralılarla buluşacak.

Eksi 18 | Ankara – 26.1.2016

Antoine de Saint-Exupéry’nin ünlü eseri Küçük Prens, Ankara Kentpark Alışveriş Merkezi’nde Ankaralılarla buluşacak. Küçük Prens Müze Girişimi tarafından açılan sergi alanında Küçük Prensle Yolculuk Etkinlikleri 15 Ocak’ta başladı. Girişim tarafından belirlenen Küçük Prens Etkinlik Alanı, kitabın yaşantının içine 3 boyutlu şekilde yansımış halini ifade ediyor. 12 Şubat’a kadar ziyaret edilebilecek olan sergiyi düzenleyen girişimin amacı, “dünyanın farklı dillerinde, lehçelerinde basılmış Küçük Prens kitaplarının biriktirilmesine, yeni baskılarının yapılmasına, tanıtımına, korunmasına ve sergilenmesine olanak sağlayacak ‘Küçük Prens Müzesi’nin kurulması ve onun yaşatılması.”

Sergi alanında bulunan ziyaretçi defteri, Küçük Prens’i okuyan okumayan herkesin bu etkinliğe dair düşünce ve görüşlerini aktarmasını sağlıyor. Ziyaretçiler sergide 279 farklı dil ve lehçeden oluşan 502 Küçük Prens kitabı izleyebiliyor. Aralarında kitabın 1943 tarihli İngilizce ve Fransızca baskısından diğer özel baskılara ve farklı alfabelere birçok örnek bulunuyor.

Çocuklara yönelik etkileşime dayanan kimi atölyelerin de bulunduğu Küçük Prens’le Yolculuk Etkinlikleri 12 Şubat’a kadar Kentpark Alışveriş Merkezinde Ankaralıların ziyaretine açık olacak.

YORUM YOK

Cevap Yazın